Ekwipunek profesjonalnego kolarza

Kolarstwo to dosyć wdzięczna aktywność fizyczna. Nie da się ukryć, że nie potrzebujemy dużych nakładów do rozpoczęcia naszej przygody z jednośladami. Wystarczy podstawowy składak, bidon oraz określenie trasy. Wtedy świat staje przed nami otworem.

Zadbajmy również o bezpieczeństwo w postaci kasku. Nie jest to jedyny asortyment, ale przeraża sama świadomość kierowców rowerów. Jazda odbywa się przecież z ogromną prędkością. Rowerzyści potrafią się rozpędzić do niebanalnych wartości. Brak podstawowej formy ochrony można zatem nazwać wprost głupotą. Duży problem stanowi również sama kwestia widoczności na drodze. O tym często mówi się w mediach.

Rowerem możemy jeździć w dzień lub też wieczorami. W przypadku drugiej opcji należy jednak zadbać o odpowiednie oznakowanie. Oświetlenie rowerowe pozwala nam na wyróżnienie się. Wbrew pozorom nie zawsze zobaczenie innego członka ruchu jest możliwe. Winę za ewentualną kolizję ponoszą obie strony.

Podstawowy sprzęt powinno się posiadać niezależnie od ogólnego przeznaczenia podróży. Pamiętać o tym fakcie muszą również rodzice. Kaski dla dzieci zakupimy w każdym porządnym sklepie. Bezpieczeństwo pociech musi być naszym priorytetem. Zwłaszcza przy pierwszych przejażdżkach, tak bardzo narażonych na drobne wypadki.

Rower to sposób na fajne spędzenie czasu. Posiadacze jednośladów muszą jednak kierować się rozsądkiem. Właściwe przygotowanie do podróży stanowi większą połowę sukcesu. Przezorność tylko z pozoru jest cechą kojarzoną z nadgorliwością. O własne zdrowie musimy dbać.

Dodaj komentarz